O nas

Adwokat kościelny

„Jak rozejść się po Bożemu….”?,

Przecież był ślub w kościele, wesele, goście i rodzina, a nawet „noc poślubna” – to wszystko było, a jednak życie napisało zupełnie inny scenariusz. Pytasz jaki? Każdy ma swój i miał inne motywy do dokonania zmian, ale decyzja sprzed lat Tobie ciąży.

Różne są ciężary tej decyzji, pozwól że rozwiążemy Twój problem, to co na „pierwszy rzut oka” może być niemożliwe, okaże się, że jest bardzo proste.

Możesz zapytać, jak to możliwe, a jednak. Dlatego nie warto dłużej żyć w niepewności, z wątpliwościami, ale dojść do prawdy o swojej decyzji sprzed lat – czy była ona ważna?

Często ludzie żyjący w drugich – nowych – związkach, czują się jak „gorsza kategoria”, zwłaszcza w Kościele, gdy nie mogą w pełni praktykować swojej wiary, gdy nie mogą uczestniczyć w pełnym życiu sakramentalnym, gdy nie mogą pełnić obowiązków rodziców chrzestnych, gdy nie otrzymują sakramentalnego rozgrzeszenia w trakcie spowiedzi, itd. Czy to Ciebie nie boli?

Nie warto dłużej czekać, stać w miejscu, szukać po omacku jakiejkolwiek pomocy. Skorzystaj z profesjonalnej oferty naszej kancelarii prawnej, gdzie nie tylko zostaniesz wysłuchany, ale otrzymasz pomoc, jak uczestniczyć w procesie kościelnym o stwierdzenie nieważności małżeństwa.

Pojawiają się różne oferty pomocy prawnej, które niby posiadają rekomendacje Kościoła, skupiające się wyłącznie na przygotowaniu wstępnej dokumentacji, a nie na czynnym udziale (asystowaniu) w procesie. Pomoc na każdym etapie, w tych sprawach, jest nieodzowna, zwłaszcza, że Kościół stosuje zupełnie inne przepisy prawa niż Państwo. Nie wystarczy nauczyć się Kodeksu Prawa Kanonicznego, ale potrzeba jeszcze mieć doświadczenie, którego nam nie brakuje, zresztą sami się przekonacie.

Osoby poszukujące pomocy w swoich sprawach małżeńskich poszukują usługi związanej z hasłami typu: unieważnienie czy rozwód kościelny. Mimo powszechności używania tych sformułowań i ich obecności w języku codziennym, to w świetle kanonów Kodeksu Prawa Kanonicznego one nie istnieją.

Już na pierwszym spotkaniu (konsultacje) wyjaśniamy wszelkie sprawy związane z prowadzeniem procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa, a co najważniejsze – czego inni nie dokonują– wskazujemy tzw. „tytuły prawne sprawy”, czyli przyczyny możliwości stwierdzenia nieważności małżeństwa kościelnego, co jest najistotniejszym elementem procesu i spisania skargi powodowej. Już na pierwszym spotkaniu dowiesz się, czy są jakiekolwiek „szanse”, czy warto dojść do prawdy o swoim małżeństwie? Czy są podstawy prawne do orzeczenia nieważności małżeństwa? To jest bardzo ważne stwierdzenie, gdyż rozwiejesz od razu swoje wątpliwości i uzyskasz odpowiedź na nurtujące Ciebie pytania w tej materii.  

Wiele osób już po pierwszej rozmowie „szeroko otwiera oczy”, bo nigdy tak nie patrzyło na siebie i swój małżeński związek. To jest chyba, w tym wszystkim, najbardziej zaskakujące, że jako „obca osoba” (prawnik kościelny) otwiera przed Tobą „COŚ”, co było przez laty zamknięte.

Nie daj sobie wmówić, że się nie da… zawsze warto spróbować

W celu otrzymania dodatkowych informacji zachęcamy do skontaktowania się z nami, umówienia spotkania. Jako jedynie dojeżdżamy do klienta na terenie wszystkich diecezji w Polsce, a zwłaszcza na terenie Metropolii Wrocławskiej, tj. Archidiecezji Wrocławskiej, Diecezji Świdnickiej i Diecezji Legnickiej.